Medycyna Pracy

Medycyna Pracy

Przychodnia Salus oferuje kompleksowe usługi z zakresu medycyny pracy. Wykonujemy badania profilaktyczne pracowników wszystkich branż, badania uczniów i studentów, a także kierowców zawodowych i kandydatów na prawo jazdy, badania wysokościowe, badania sanitarne (sanitarno-epidemiologiczne). Poza badaniami podstawowymi zapewniamy naszym klientom na miejscu konsultacje specjalistyczne (okulista, laryngolog, neurolog), psychotesty, badania laboratoryjne oraz diagnostykę przy użyciu nowoczesnej aparatury. Potrzebujesz badań dla swoich pracowników lub dla siebie? Dobrze trafiłeś – sprawdź naszą ofertę.

Umów się już teraz tel. 730 290 290              

Przyjdź już teraz:

Poradnia Medycyny Pracy

Salus Medycyna w Siedlcach, ul. Piłsudskiego 49:

  • kieruj się na pierwsze piętro
  • pobierz numerek z kolejkomatu na piętrze
  • czekaj na wywołanie do gabinetu medycyny pracy


Co nas wyróżnia?

Wysoka  jakość i kompleksowość usług 

Nasze wieloletnie doświadczenie łączymy z nowoczesnym podejściem do usług medycznych, dostarczając szeroki zakres badań i opiekę wykwalifikowanych specjalistów. W naszej przychodni poza lekarzami medycyny pracy przyjmują także lekarze różnych specjalności, dlatego wszelkie dodatkowe konsultacje możemy przeprowadzić w jednym miejscu. Dysponujemy również laboratorium oraz nowoczesnymi urządzeniami niezbędnymi do wykonywania testów sprawnościowych. Nasi klienci mają dostęp do badań psychologicznych, także z zakresu psychologii transportu. Oferujemy wstępne, okresowe i kontrolne badania pracowników z różnych branż, na potrzeby stanowisk o różnorodnych narażeniach (czynniki uciążliwe, szkodliwe, niebezpieczne). Wykonujemy badania uczniów do szkół, kandydatów na prawo jazdy oraz zaawansowane testy dla zawodowych kierowców.

Dostępność  i wygoda

Cenimy czas naszych pacjentów, dlatego dbamy o sprawną organizację wizyt i oferujemy wszystkie badania w jednym miejscu. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie kompletu świadczeń w ciągu jednego dnia. Do dyspozycji klienta jest wygodna rejestracja telefoniczna, czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 19:00. Z uwagi na konieczność dopasowania konsultacji i badań do czynników zawartych w skierowaniu pacjenta, czas wizyty i wykonanych badań może się jednostkowo różnić, jednak staramy się umawiać pacjentów na określone godziny, dzięki czemu minimalizujemy kolejki i niepotrzebne oczekiwanie. Prowadzimy i gromadzimy dokumentację medyczną oraz wydajemy niezbędne zaświadczenia. W razie potrzeby pomagamy pracodawcom w wypełnianiu skierowań.

Korzyści  oferty

Nasza oferta skierowana jest zarówno do osób indywidualnych jak i do pracodawców. Firmom i instytucjom, które chcą nawiązać dłuższą współpracę oferujemy atrakcyjne warunki (promocje, upusty, rabaty). Zaufało nam już wielu klientów, z którymi budujemy długoletnie relacje. Kompleksowa obsługa firm z zakresu medycyny pracy w ramach zawartych umów to nasza specjalność. Pracodawco, skontaktuj się z nami i dowiedz się co możesz zyskać!



Usługi z zakresu medycyny pracy 


W przychodni Salus oferujemy szeroki wachlarz badań z zakresu medycyny pracy, w zależności od potrzeb naszych klientów. Poznaj szczegóły.

    

Badania profilaktyczne pracowników –  wstępne, okresowe i kontrolne

Każdy pracownik zatrudniony na umowie lub podejmujący pracę musi posiadać aktualne badania. Badania profilaktyczne wykonywane przez specjalistę medycyny pracy polegają na określeniu predyspozycji pracownika do pracy na danym stanowisku. Na podstawie wywiadu i przeprowadzonych badań lekarz ocenia, czy stan zdrowia pracownika pozwala na wykonywanie czynności w określonych warunkach. Badania wykonuje się na podstawie skierowania od pracodawcy, które zawiera opis stanowiska oraz ewentualnych zagrożeń, czynników szkodliwych lub uciążliwych.
   
W zależności od sytuacji pracodawca kieruje pracownika na jeden z trzech rodzajów badań:

Badania wstępne – badania dla nowych pracowników, dopiero rozpoczynających pracę, ale także dla pracownika zmieniającego stanowisko lub w sytuacji, gdy na obecnym stanowisku zmieniły się warunki i wystąpiły nowe narażenia.

Badania okresowe – badania dla pracowników pracujących już na danym stanowisku, gdy poprzednie badanie traci ważność (zwykle po 2 lub 5 latach w zależności od rodzaju stanowiska).

Badania kontrolne – badania dla pracowników, którzy wracają do pracy po zwolnieniu lekarskim trwającym dłużej niż 30 dni.

W przypadku niektórych stanowisk koniecznie są bardziej zaawansowane badania oraz konsultacje. Pewne zawody wymagają szczególnych predyspozycji zdrowotnych, fizycznych i psychicznych (praca na wysokości - badania na wysokość, kierowcy transportu drogowego - kierowcy TIR, prace wymagające pełnej sprawności psychoruchowej - psychotesty, praca w porze nocnej, badania na prawo jazdy itd.). Aby wykluczyć przeciwwskazania do pracy na określonym stanowisku i ocenić stan zdrowia pracownika pod kątem wymagań określonych przepisami prawnymi można wykonać dodatkowo:

Konsultacje i badania specjalistyczne u lekarzy takich jak: okulista, neurolog, diabetolog, kardiolog, ortopeda, laryngolog, psycholog czy psycholog transportu.

Psychotesty – testy sprawdzające sprawność psychofizyczną, m. in. koncentrację, odporność na stres czy umiejętność działania w grupie. Takie badania powinni wykonywać np. pracownicy policji i wojska, piloci, kontrolerzy ruchu, kierowcy, kierujący pojazdem służbowym - samochód służbowy, maszyniści, nawigatorzy czy osoby mające styczność z materiałami wybuchowymi. Oprócz testów i rozmowy z psychologiem wykonuje się badania sprawnościowe przy użyciu aparatury diagnostycznej, sprawdzające np. szybkość reakcji czy widzenie po zmroku.

Badania wysokościowe – dla osób wykonujących pracę powyżej 1m nad poziomem podłogi/ziemi, co jest czynnikiem uciążliwym lub szkodliwym. Do podjęcia takiej pracy konieczne są dodatkowe badania sprawdzające m. in. wzrok, słuch czy równowagę. Oceny stanu zdrowia pacjenta dokonuje lekarz medycyny pracy z możliwym z udziałem lekarzy neurologów, okulistów i laryngologów.


Badania sanitarno-epidemiologiczne (tzw. badania sanitarne)

W ramach medycyny pracy wykonujemy badania sanitarno-epidemiologiczne i wydajemy zaświadczenia lekarskie z badania przeprowadzonego do celów sanitarno-epidemiologicznych. Badania takie są konieczne do podjęcia pracy, w której istnieje możliwość przeniesienia zakażenia na inne osoby. Dotyczy to przede wszystkim stanowisk w sektorze spożywczym, w pracach polegających na kontakcie z innymi osobami (np. nauczyciele, doradcy, przedstawiciele handlowi).  Badanie przeprowadza się w celu wykrycia ewentualnych czynników chorobotwórczych, potwierdzenia lub wykluczenia choroby zakaźnej. Składa się ono z badania lekarskiego i badania laboratoryjnego. Badania sanitarno-epidemiologiczne wykonuje się na podstawie skierowania od pracodawcy.


Pracownicze badania kierowców

Badania te dotyczą przede wszystkim kierowców zawodowych, kierowców samochodów służbowych, kierowców taksówek, kierowców pojazdów uprzywilejowanych i przewożących wartości pieniężne, a także kandydatów na instruktorów nauki jazdy i egzaminatorów. W zakres badań wchodzą: badanie ogólne, badanie poziomu glukozy we krwi, ewentualne badania specjalistyczne (okulistyczne, neurologiczne, laryngologiczne) oraz badanie przez psychologa transportu w celu ustalenia przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem. Do wykonania badań może być konieczne skierowanie od pracodawcy.


Badania kierowców i kandydatów na prawo jazdy wszystkich kategorii

Badanie kierowcy lub kandydata na prawo jazdy nie wymaga skierowania. Standardowo składa się ono z badania ogólnego oraz badania poziomu glukozy we krwi. W szczególnych przypadkach lub przy wyższych kategoriach prawa jazdy badanie rozszerza się o badania specjalistyczne (okulistyczne, laryngologiczne, neurologiczne, diabetologiczne, ortopedyczne czy psychologiczne). Obowiązkowe badania psychologiczne przechodzą osoby, które chcą przywrócić prawo jazdy po popełnieniu wykroczeń.


Badania uczniów do szkoły

W ramach medycyny pracy wykonujemy również badania uczniów, studentów czy doktorantów. Badania wymagane są zwłaszcza dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych, branżowych, na kwalifikacyjne kursy zawodowe, którzy w trakcie nauki są narażeni na działanie czynników szkodliwych, uciążliwych lub niebezpiecznych. Na podstawie badań wystawiamy zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu czy nauki w danej placówce.



Nasi lekarze:

lek. Agnieszka Redesiuk - specjalista medycyny pracy
lek. Elżbieta Gałecka - medycyna pracy
lek. Mariola Sikorska-Hulewska - medycyna pracy, specjalista medycyny rodzinnej
dr n. med. Dariusz Domański - specjalista medycyny pracy, specjalista medycyny rodzinnej


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Zarejestruj wizytę telefonicznie:  730 290 290

Formularz online do kontaktu zwrotnego